ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ VE GÜLÜŞ TASARIMI

‘’Kahkaha iki insan arasındaki en yakın mesafedir’’ der Viktor Hugo. Gülüşünüz sağlığınız, sosyalliğiniz ve güzelliğiniz üzerinde büyük rol oynar; strese bağlı hastalıkları ortadan kaldırır, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, yaşlanmayı geciktirir, kan basıncını düzenler ve sindirime yardımcı olurken aynı zamanda sosyalliğinizi güçlendirir, karşı cinse daha güvenilir, çekici görünmenizi sağlar.

Bugün modern diş hekimliği gülüşünüzü güzelleştirebilmemizi mümkün kılıyor. Dişlerdeki çapraşıklıkları ortodonti ile düzeltebiliyor, dişlerin rengini dental bleeching (diş beyazlatma) ile açabiliyor, dişeti seviyenizi dudağınıza göre düzenleyebiliyor (gingivoplasti), yeni malzeme ve tekniklerin yardımıyla tamamen doğal görünen protezler yapabiliyoruz.

Gülüş estetiğinizi sağlarken birden çok seçenek sunabilmemiz işin planlama kısmını oldukça önemli hale getirdi. Fotoğraf, video görüntüleri ve ağız içinden alınan ölçüler ile elde edilen modeller yüz tipinizi, dişlerin yüze ve birbirine olan oranlarını, pozisyonlarını, dudakların yerini ve şeklini incelememize olanak veriyor. Beklentilerinizi iyice anladıktan sonra ekranda (dijital gülüş tasarımı) veya model üzerinde (wax-up) gülüş tasarımınızı hazırlıyoruz. Dilerseniz bu modeli henüz dişlerde herhangi bir hazırlık yapmadan ağza aktarıp, proteze daha başlamadan bitmiş hali hakkında fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz (mock-up). Gülüşünüzle ilgili beklentileriniz hekimlerin malzeme ve teknik seçimini doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple şikayetlerinizde net, beklentilerinizde gerçekçi olmalı ve en uygun tedaviyi hekiminizle birlikte kararlaştırmalısınız.

Ortodonti dişlerinizin düzgün bir sırada seviyelenmesini sağlayarak size güzel bir gülüş kazandırırken dişlerinizi daha etkin temizleyebilmenize olanak verir. Arayüz çürükleri ve dişeti çekilmeleri engellenmiş olur. Bazen protez öncesi ortodontik tedavi görmeniz protezinizin estetiğini artırır ve dişlerin hazırlığı esnasında minimum doku kaybı sağlar.

 

 

 

 

Porselen Lamina dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan yaprak şeklindeki porselendir. Diş yüzeyinde yapılacak aşındırma miktarı dişlerin durumuna göre değişiklik gösterir. Tamamen doğal görünen laminalar estetik ve oldukça doku dostu protezlerdir.

 

 

 

Cam seramik kuronlar (empress, e-max) ışık geçirgenlikleri sayesinde çok iyi estetik sonuçlar veren protezlerdir. Çiğneme kuvvetlerinin etkin olmadığı ön bölge dişlerde tercih edilirler.

 

 

 

Zirkonyum estetik, dayanıklı ve doku dostu bir malzeme olduğu için hem ön hem arka bölgede güvenle kullanılmaktadır